Gręžiniai VilniujeKontaktai
Paskambinkite mums
+370 630 77711

Geoterminis šildymas

Negaminant energijos mums įprastu namų šildymo būdu (kietu, skystu ar dujiniu kuru), o naudojant oro ar vandens telkinius, šilumos energiją galima gauti panaudojant pastovų, pigų ir nekensmingą gamtai šilumos šaltinį – Žemės energiją. Žemės vidaus temperatūra nepriklauso nuo sezono – žiemą ji didesnė, o vasarą mažesnė už oro temperatūrą. Šilumos siurbliai ima žemėje, ore ir gruntiniuose vandenyse sukauptą energiją, kuri yra naudojama karšto vandens paruošimui ir Jūsų namų šildymui. Įrengiant geoterminį šildymą, Jūs šildysitės 60-70 % pigiau nei Jūsų kaimynas, kuris deginą skystą ar kietą kurą. Tai yra įmanoma todėl, kad šilumos siurblys, paima ir perkelia į Jūsų namą nuo 60 iki 80% nieko nekainuojančios energijos iš aplinkos. Tačiau, dar daugiau sutaupyti padeda šios sistemos programavimas keliolika rėžimų, atostogų rėžimas ir pan. Tai leidžia sumažinti jūsų išlaidas išvykstant iš namų ilgesniam laikui.

Geoterminio šildymo sistemų tipai:

  • GRUNTAS VANDUO  -  Sklype klojamas horizontalus arba vertikalus kolektorius, kuriuo cirkuliuoja vandens gliukolio mišinys ar šaldymo agentas (freonas) tiesiogiai.
  • ORAS VANDUO - Funkcionuoja šilumos perkėlimo principu - aušinamas lauko oras, o šiluma gauta kaip aušinimo proceso produktas perduodama per šilumokaitį skysčiui, kuris panaudojamas pastato ar vandens šildymui.
  • VANDUO VANDUO - Iš gręžinio siurbiamas vanduo, kurio temperatūra visuomet yra +10°C. Iš siurbiamo vandens atimama energija ir jis išleidžiamas į vandens telkinį.